Coś ładnego prawie z niczego…

 

Jak ozdobić wieszaki na ubrania techniką decoupage

Decoupage nazywany również metodą serwetkową jest stosunkowo łatwą techniką ozdabiania różnych przedmiotów. Pozwala nam  odświeżyć stare przedmioty lub nadać niepowtarzalny wygląd  nowym.  Ciekawy  wygląd możemy własnoręcznie nadać wieszakom z naszej szafy. Wieszaki ozdobione techniką decoupage  to dobry pomysł na prezent, wprawdzie tani, ale od serca, który będzie się różnił od innych.

Aby rozpocząć  pracę musimy sprawdzić, czy wieszaki są idealnie gładkie, w przeciwnym razie  musimy je przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym i dokładnie oczyścić z pyłu.

Drewniane wieszki czekają na ozdabianie

Powierzchnię wieszaków malujemy farbą akrylową, która będzie podkładem, wybieramy taki kolor podkładu jaki mają mieć spękania.

Wieszaki pomalowane farbą w takich kolorach jakie chcemy mieć spękania

Na wyschniętą powierzchnię nakładamy lakier np. Country Style, jak tylko wyschnie nakładamy na niego warstwę farby akrylowej, po chwili ukazuje się efekt spękań. Aby efekt spękań był bardziej widoczny, wierzchnia farba musi być znacznie jaśniejsza (lub ciemniejsza)

Wyraźnie widoczne spękaniaWyraźnie widoczne spękania

Z serwetek wycinamy motywy, którymi ozdobimy wieszaki.  Duży wybór serwetek sprawia, że zawsze znajdziemy coś dla siebie.  Możemy użyć serwetek papierowych  (składają się z trzech warstw – używamy tylko warstwę wierzchnią) lub ryżowych. Serwetki ryżowe są zdecydowanie łatwiejsze do klejenia, jednak papierowe mają  bardziej wyraźne kolory i jest ich zdecydowanie więcej, a więc większy wybór motywów.

Duży wybór serwetek sprawia , że zawsze znajdziemy coś dla siebie

Wycięte motywy przyklejamy na wieszaki (ja używam rozcieńczonego wikolu) , pędzelkiem zamoczonym w kleju dociskamy je do powierzchni, pędzel prowadzimy od środka na zewnątrz, starannie wyciskamy  wszystkie pęcherzyki powietrza spod wzoru.  Po dokładnym wyschnięciu nakładamy 2-3 warstwy lakieru akrylowego.

Wieszak na ubrania ozdobiony techniką decoupage - niebieskie kwiaty

Wieszak na ubrania ozdobiony techniką decoupage - aniołki

Wieszak na ubrania ozdobiony techniką decoupage - motyle

Wieszak na ubrania ozdobiony techniką decoupage - róże

Wieszak na ubrania ozdobiony techniką decoupage - kwiat wiśni

Dodany przez: Ewa, 26 stycznia 2011
Kategorie: Decoupage,Jak zrobić

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.