Coś ładnego prawie z niczego…

 

Tak czy owak, zaręczona – Eileen Goudge

Tak cz owak, zaręczona  -  Eileen Goudge

Zamiana ról życiowych nie jest właściwie nowym pomysłem, ale zawsze ciekawi nas , jak to się skończy. Dwie przyjaciółki, Jessie i Ernie, w tym samym czasie znalazły się na życiowym zakręcie.
Piętnaście lat temu wspólnie wyjechały z Arizony, gdzie razem spędziły dotychczasowe życie, do Nowego Jorku. Ernie wróciła na prowincję do małej miejscowości Willow Creek, wyszła za mąż i urodziła córkę. Razem z mężem, Skipem, prowadzą hotel „Darby Inn”, który wspólnymi siłami doprowadzili do obecnej świetności. Interesy idą im zgodnie z oczekiwaniami, klienci hotelu są zadowoleni, ale oni nie są już tacy zadowoleni i szczęśliwi. Różne perypetie i nieporozumienia doprowadzają do ich rozstania i  Skip wyprowadził się od żony i córki z dnia na dzień.
Zrozpaczona Ernie zwierza się swojej oddanej przyjaciółce, Jessie, i okazuje się, że ona również ma mnóstwo problemów.
Jessie mieszka na Manhattanie, jest dziennikarką i życie nie układa się jej tak,  jakby tego chciała. Okazuje się, że w pracy zaczynają się problemy, nie ma ciekawych tematów, jej pomysły są odrzucane. Życie osobiste też niezbyt jej się układa, związek z Jonathonem stoi pod znakiem zapytania. Jest on zajęty wyłącznie własną pracą, a jego dzieci z pierwszego małżeństwa i rodzice nie akceptują Jesie.
Ernie i Jessie postanawiają zamienić się swoimi życiowymi rolami na sześć miesięcy, co miało być odskocznią od ich dotychczasowych problemów i tematem na cykl reportaży.

Jessie jadąc do Willow Creek wiedziała, że będzie prowadzić hotel i pisać artykuły na  temat zamiany. Natomiast Ernie po przyjeździe do Nowego Jorku miała tylko mieszkanie przyjaciółki, w którym zamieszkała, ale o pracę musiała postarać się sama.

Po początkowych trudnościach obie kobiety zaczęły świetnie sobie radzić, każda z nich dobrze poczuła się w nowym otoczeniu, z nowymi znajomymi. Jessie świetnie zaczęła sobie radzić z prowadzeniem hotelu, Ernie znalazła pracę w telewizyjnym programie kulinarnym.
Co jeszcze się wydarzy, czy warto było ryzykować zamianę?

Dodany przez: Ewa, 23 listopada 2010
Kategorie: Ostatnio przeczytane

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.