Coś ładnego prawie z niczego…

 

Bombki wyszywane na kanwie plastikowej

Kanwa plastikowa zdecydowanie różni się od kanwy bawełnianej, przede wszystkim tym, że jest sztywna i świetnie nadaje się do wyszywania małych ozdób. Ma niewątpliwie swoje zalety – brzeg nie postrzępi się, a wzór bez większego wysiłku z naszej strony jest bardzo równy. Jednak  zawsze po dłuższej przerwie w wyszywaniu na plastiku mam zakwasy w palcach i nie powiem, że jest to przyjemnie :)
Takie bombki są wszechstronne, można je powiesić na choince, świetnie wyglądają jako ozdoba świąteczna na firankach, mogą być również miłym dodatkiem do prezentu.
Po wyszyciu bombek należy je wyciąć dokładnie ( najlepiej nożyczkami do paznokci ) wokół wyszytego wzoru i zabezpieczyć tył.  Nawet jeżeli wyszyjemy dokładnie i pochowamy nitki wygląda to niezbyt estetycznie. Ja z tyłu przyklejam bardzo dokładnie folię samoprzylepną, wycinam i gotowe. Folia doskonale zdaje egzamin, robiłam tak wielokrotnie z dobrym rezultatem.

Bombka wyszywana na kanwie plastikowej

Bombka wyszywana na kanwie plastikowej - Mikołaj

Choinka wyszywana na plastykowej kanwie - domek

Choinka wyszywana na plastykowej kanwie - Mikołaj w kominie

Bombka wyszywana na plastykowej kanwie - choinka

Bombka wyszywana na kanwie plastikowej - Mikołaj

Niestety zdjęcia nie oddają urody tych bombek, te kolory, które wyglądają na bladożółte w rzeczywistości wyszyte są złotą muliną.

Dodany przez: Ewa, 26 listopada 2010
Kategorie: Haft krzyżykowy,Ozdoby świąteczne

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.